Rola monitoringu wifi, ip w zabezpieczeniu budynków.

Wielokrotnie przypominamy o roli zabezpieczenia w obiektach, gdzie składuje się wartościowy sprzęt. Niekiedy wystarczy zwykła atrapa kamery, jednak zalecany jest zakup profesjonalnego systemu monitoringu. Tylko taka ochrona pozwoli nie tylko odstraszyć przestępcę, lecz w razie czego pozwoli na identyfikację i odnalezienie sprawcy. 

Tym razem do włamania doszło w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Szkaradowie w województwie wielkopolskim. Doszło tam do kradzieży drogiego sprzętu wykorzystywanego na co dzień przez strażaków. Do zdarzenia doszło pomiędzy 19-24 listopada, włamywacze dostali się do środka przez jedno z okien. Na miejscu znajdowały się kosztowne narzędzia takie jak: rozpieracz ramieniowy, komplet węży, pompa hydrauliczna. To właśnie one padły łupem przestępców. Nie ukradziono natomiast innych urządzeń, najwidoczniej ze względu na ich wagę. Na miejscu pozostawiono agregat prądotwórczy oraz armaturę wodno-pianową. Mimo stosunkowo niewielkiej skali kradzieży, wartość szkód wyceniono na dziesiątki tysięcy złotych. Sprawą zajęli się policjanci, którzy skorzystali z pomocy psa tropiącego. Wpisz hasło i dowiedz się więcej: monitoring wizyjny.

Montaż kamer przemysłowych w takiej sytuacji wydaje się być najlepszym możliwym rozwiązaniem. Monitoring zapewnia stały pogląd na znajdującą się przed budynkiem przestrzeń, możliwa jest także instalacja urządzeń w pomieszczeniach użytkowych. Obraz z kamery jest zapisywany na dysku lub też przesyłany na żywo. Być może i tym razem udałoby się uniknąć tego poważnego w skutkach zdarzenia.